Pliki do pobrania - oferta wyjazdowa w ramach Programu Erasmus+

Szanowni Studenci,

 oferta wyjazdowa w ramach Programu Erasmus+. 

Każdemu studentowi przysługuje do 12 miesięcy w ciągu całego okresu studiów na wyjazdy na praktykę zagraniczną i/lub studia na jednej z partnerskich uczelni zagranicznych. W trakcie wyjazdu student otrzymuje stypendium w wysokości od 600 EUR do 820 EUR miesięcznie. Udział w programie jest dostępny dla każdego studenta WSPA niezależnie od kierunku studiów, trybu studiowania (studia stacjonarne, niestacjonarne, PUW) czy narodowości. Warunkiem udziału w Programie jest bycie osobą pełnoletnią (ukończone 18 lat), komunikatywna znajomość języka angielskiego lub języka kraju, do którego się wyjeżdża oraz aktywny status studenta. Absolwenci do roku czasu od obrony również mogą jeszcze brać udział w Programie i wyjechać na praktykę zagraniczną.

Informacje nt. praktyk zagranicznych w ramach Erasmus+.

W przypadku praktyk najczęściej wybierane przez studentów dopiero szukających miejsc na praktykę są opcje:

- można skorzystać z gotowych ofert praktyk dostępnych w Internecie - tutaj polecamy głównie stronę https://erasmusintern.org/, oraz https://jobtrust.gr/ 

- można samodzielnie kontaktować się z wybranymi przez siebie firmami (wysyłać maile z pytaniem o przyjęcie na praktykę) lub zorientować się pośród znajomych/rodziny bo może ktoś pracuje za granicą i mógłby pomóc.

Praktyka nie może być krótsza niż 2 miesiące/60 dni, zazwyczaj studenci wyjeżdżają na okres ok. 3-4 miesięcy. Jeżeli miejsce praktyki i wykonywane w jej trakcie obowiązki są zbieżne z tematyką kierunku studiów, praktyka zagraniczna może być zaliczona jako praktyka obowiązkowa.

Więcej informacji nt. Programu: https://wspa.pl/wspolpraca-miedzynarodowa/projekty/wspolpraca-miedzynarodowa-erasmus/erasmus-studenci-praktyki/

Informacje nt. wyjazdów na studia w ramach Programu Erasmus+.

 Najpierw trzeba przejrzeć ofertę uczelni z listy, patrząc na te, które mają podobny kierunek studiów i wybrać 2-3 które najbardziej się spodobały.

Sprawdzamy wykaz dotychczasowego okresu studiowania, oraz stopień znajomości języka obcego, a następnie możemy nominować studenta do wybranych uczelni partnerskich. Po potwierdzeniu przyjęcia przez uczelnie partnerską przygotowujemy pozostałe dokumenty.

Część bardziej szczegółowych informacji można znaleźć na naszej stronie: https://wspa.pl/wspolpraca-miedzynarodowa/projekty/wspolpraca-miedzynarodowa-erasmus/erasmus-studenci-studia/

Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu w biurze (pok. 104a), telefonicznie (81 45 29 468), mailowo lub na stanowisku informacyjnym Programu Erasmus+ w trakcie wybranych wydarzeń organizowanych przez WSPA, jak np.:

16 kwietnia 2024 - Dni Otwarte WSPA

Godzina: 9 - 14

Miejsce: hall główny WSPA, Bursaki 12, 20-150 Lublin